Powrót do: Inne

Aranżacja grobu - więcej drewna czy granitu?


Bardzo dobre pytanie, na które chyba zbyt mało osób odpowiadających za pochówek próbuje w ostatnim czasie znaleźć sensowną odpowiedź. Mam tutaj na myśli fakt, że patrzą na wszystko przez pryzmat sprzedawcy lub życia doczesnego, kiedy tymczasem warto pamiętać o tym, aby grób prezentował się nie modnie, a elegancko. Warto więc zrezygnować z dziwnej czcionki, która ładnie wygląda na stronie internetowej, ale gorzej już na grobie. Nie powinno stosować się również malowanych elementów jak i co gorsza grawerowanych elektronicznym wiertłem rysunków lub zdjęć.

Zdjęcie wyglądać będzie pięknie i okazale, ale jeżeli chodzi o grawer nie będzie on już taki piękny. Dzieje się tak ponieważ jest on mniej dokładny niż zdjęcie. Przykładowo kiedy zdjęcie ma rozdzielczość tysiąc trzysta megapikseli, to na sam grób automat do grawerowania jest wstanie oddać zaledwie czterysta pikseli na jedną stronę. Zdjęcie trzeba więc znacząco zminimalizować. W dodatku grawer nie oddaje kolorów, tzn. nie oddaje nawet odcieni szarości. Coś może być białe lub czarne. Nie ma tutaj odcieni szarości, a więc odpowiednie odwzorowanie elementów, a co gorsza czytelne graniczy z cudem.

Jeszcze pozwolę sobie wspomnieć, że można spotkać drewniane pomniki. Wydaje się to stary zwyczaj i tylko i wyłącznie z krzyżami. Jednak teraz jest specjalny skup starych desek, wśród których selekcjonowane są te estetycznym wyglądzie i z nich wykonywane są rzeźby albo płaskorzeźby.

Prócz tego radzi się, aby nie budować pomniki zbyt wyzywające tzn. w innych kolorach niż szary i czarny. Mimo wszystko rozmawiamy o śmierci i nie należy tutaj posuwać się do daleko idącej ekstrawagancji. Ciekawym rozwiązaniem zamiast tego jest wykonanie i postawienie obok grobu pięknej ławki, na której nie tylko my, ale i inne osoby odwiedzające groby swoich zmarłych będą mogli siąść i odpocząć. A ją również można wykonać selekcjonując drewno ze skupu starych desek.


KOMENTARZE:

Brak komentarzy