Powrót do: Inne

Co powinno znależć się w stajni, czyli aranżacja końskiego domu


 Stajnia to najważniejsze miejsce w danej hodowli. Jej odpowiednie zaaranżowanie zapewni nam idealne przechowywanie naszych koni. Wszystko powinno znajdować się w stajni w dobrym układzie, tak aby akcesoria dla konia oraz pasza dla konia i sieczki dla konia były łatwo dostępne.

Posiadanie własnego kona wiąże się nie tylko z dużą odpowiedzialnością, częstą pielęgnacją, ale również z zakupem odpowiednich akcesoriów dla konia. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, że konie wymagają odpowiednich artykułów zarówno do pielęgnacji jak i codziennego funkcjonowania dla naszego pupila.

Gdzie trzymać konia?

W zależności gdzie nasz koń będzie trzymany i na jakie warunki atmosferyczne będzie narażony musimy wyposażyć go w odpowiedni sprzęt. W zależności od bytowania konia musimy go zaopatrzyć w odpowiednie buty. W tym dziale produktów możemy znaleźć buty dla konia, które imitują podkowy, a inne zaś przeznaczone są na zaśnieżone i śliskie podłoża. Kolejnym elementem są derki (w zależności od przeznaczenia), które to ochraniają naszego konia przed owadami w okresie upalnego lata, chronią od deszczu lub też zapewniają ciepło zimą.

Jak dbać o konia?

Derki są różnorodne i to od nas zależy, która najlepiej się sprawdzi dla naszego konia. Najważniejszym akcesorium jakie jest niezbędne dla naszego konia jest ogłowie. Jest to główna część uprzęży lub rzędu jeździeckiego. Zadaniem ogłowia jest utrzymanie w odpowiednim miejscu kiełzna. Istnieje wiele rodzajów tego produktu i warto skonsultować się ze specjalistom w tej dziedzinie przed zakupem. Do tego również należy zaopatrzyć się w wędzidło, które stosowane jest do ogłowia konia. Ponad to jeżeli chcemy ujeżdżać naszego konia to musimy kupić czapraki, podkładki i odpowiednie żele, które pozwolą nam komfortowo i skutecznie ujeżdżać konia.

Czaprak jest obowiązkowy, ponieważ pełni on funkcję ochronną dla konia przed otarciami na jakie może być narażony koń od siodła. Wymienione powyżej elementy wyposażenia są niezbędne i konieczne dla prawidłowego funkcjonowania i bytowania naszego konia. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy