Powrót do: Projektowanie wnętrz

Problemy z włosami to częsty problem u mężczyzn jak i u kobiet- Jak go rozwiązać?


Piękne włosy to obok gładkiej skóry i zdrowych paznokci, to najbardziej pożądane atrybuty kobiecego piękna. W dzisiejszych czasach niestety ciężko jest zadbać o te wszystkie elementy. Włosy są narażone na szereg czynników zewnętrznych, które bardzo wpływają na kondycję i  problemy z włosami.  Zanieczyszczenia powietrza, klimatyzacja, chlorowana woda, zbyt wysoka temperatura suszarek, prostownic czy lokówek to tylko część czynników.

Do tego dochodzi stosowanie środków chemicznych jak farby, lakiery, suche szampony, woski i żele. Niestety także szybki tryb życia, nieustanny brak czasu na wszystko, sprzyja powstawaniu problemów z włosami. Do najczęstszych problemów zalicza się suchość i łamliwość włosów, matowość, podatność na zniszczenia, rozdwajające się końcówki, wypadanie, przetłuszczanie. Większość z tych problemów jest spowodowana nieprawidłowa higieną lub brakami w organizmie.

W kwestii higieny sprawa jest jasna. Należy zmodyfikować używane preparaty, zmniejszyć ilość szkodliwej chemii do stylizacji. Natomiast temat niedoborów witamin w organizmie to zadanie dla suplementów diety.  Spośród nich wyróżnić można Humavit Z skrzyp i pokrzywa, Skrzypovita, Mega Krzem z metioniną. Wzmacniają one włosy i przyśpieszają ich regenerację.

Problemy z włosami niestety mogą mieć także podłoże chorobowe. Wówczas mamy do czynienia z łysieniem, przedwczesnym siwieniem, grzybicą, łupieżem. Są one spowodowane infekcjami bakteryjnymi, grzybiczymi lub chorobowymi zmianami organizmu. W wielu przypadkach wymagają konsultacji medycznych.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy