Powrót do: Projektowanie wnętrz

Stoły do salonu niezbędnym elementem wyposażenia wnętrza


Zdaniem niektórych stół jest najważniejszym meblem w jadalni. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież stoły należą do mebli, wokół których skupia się większa część życia rodzinnego. Nic tak nie łączy więzów, jak wspólne biesiadowanie. Tak naprawdę w życiu codziennym stoły pełnią różne funkcje, często są naszym miejscem pracy, ze względu na równą i wygodną powierzchnię, zwłaszcza kiedy potrzebujemy coś narysować czy też odmierzyć i wykroić.

Czym się kierować przy wyborze stołu?

Przede wszystkim znaczny wpływ na wybór ma pomieszczenie, w którym ma się znajdować nasz stół. Jeśli jest to jadalnia to zazwyczaj stół znajduje się w centralnym miejscu. Wówczas mamy naprawdę szerokie pole do popisu. Możemy zdecydować się na dowolną wielkość i kształt. Najczęściej jednak w takich sytuacjach wybieramy stoły klasyczne prostokątne, takie jak model Capri i Capri Duo, które posiadają dodatkowo elementy powiększające powierzchnię stołu w razie takiej potrzeby.

Jeśli szukamy, natomiast stołu do salonu czy też pokoju dziennego często rezygnujemy z modeli większych gabarytowo i decydujemy się na nieco mniejsze, aczkolwiek równie funkcjonalne, modele jak Almir, Alaras 140x85, czy Frame.

Jaki stół do salonu wybrać?

Niektóre z mniejszych stołów, także posiadają możliwość rozłożenia blatu i powiększenia powierzchni użytkowej. Jeśli nie mamy w danym pomieszczeniu zbyt wiele miejsca na wstawienie stołu, możemy skorzystać z alternatywy w postaci stołu okrągłego, takiego jak Evita czy Cosmo, czy też Stolika NOi w wariancie prostokątnym i kwadratowym. Stoły mogą stanowić także funkcję ozdobną pomieszczenia, ze względu na swoje nietypowe kształty, jak widzimy na przykładzie stołu Cross 180x90 czy Victoria.

KOMENTARZE:

Brak komentarzy