Powrót do: Wyposażenie

Rodzaje suwaków i zamków błyskawicznych.


Dostępne są dwa podstawowe rodzaje zamków błyskawicznych: rozdzielcze i nierozdzielcze. Dzielą są one w zależności od tego, z jakich materiałów zostały wykonane oraz w zależności od tego, gdzie będzie się je stosowało. Zamki i suwaki błyskawiczne mogą być wykonywane z mosiądzu, plastiku, aluminium lub niklu. Dostępne są one w różnych kolorach, co pozwala na dobranie ich do konkretnej odzieży bez najmniejszych problemów.

Zamki błyskawiczne - jakie wybrać?

Mają one również różną długość. Dlatego na pewno każdemu uda się wybrać taki zamek, który będzie spełniał jego oczekiwania pod każdym względem. Nie ma takiej opcji, aby ktoś nie był zadowolony z takiej sytuacji.

Zamki nierozdzielne to takie, które posiadają na samym końcu ograniczenie, które zapobiega jego rozdzielaniu się na dwie połowy. Najczęściej wykorzystuje się taki zamek w kieszeniach spodni, rozporkach oraz kosmetyczkach. Zamki rozdzielcze wykorzystywane są natomiast w kurtach, bluzach oraz płaszczach. Rozdzielają się na końcach, ponieważ nie mają żadnego ogranicznika.

główka do zamka

Najpopularniejsze zamki błyskawiczne

Dostępne są także zamki błyskawiczne żyłkowe, które odznaczają się wysoką wytrzymałością. Bardzo często wykorzystywane do wykonywania zapięć w bluzach, swetrach, kurtkach, kieszeniach, torbach, plecakach pokrowcach. Można także nabyć zamki błyskawiczne kostkowe, które są mało giętkie, ale wytrzymałe.

Wykorzystuje się je przy zapięciach bluz, płaszczów oraz kurtek. Można również zdecydować się na błyskawiczne zamki metalowe, które sprawdzają się zarówno w odzieży męskiej, jak i damskiej przy różnego rodzaju ubraniach.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy