Powrót do: Wycieczki

Auschwitz-Birkenau Krakow - Miejsce, które powinien odwiedzić każdy z nas - Urlop budowlańca


Muzeum Auschwitz-Birkenau Krakow to miejsce, które każdy z nas powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu, głównie ze względu na tragiczną historię, jaka się z nim wiąże. II wojna światowa ma wiele ofiar, a najwięcej zginęło właśnie w obozach koncentracyjnych.

Jednym z nich był ten znajdujący się w Oświęcimiu. Utworzony przez nazistowskich Niemców obóz pochłonął miliony niewinnych ludzi, którzy musieli walczyć każdego dnia o przetrwanie, żyjąc w tragicznych warunkach, bez dostępu do podstawowej higieny czy do odpowiedniej ilości jedzenia. Tym, czym żywiono ludzi, nawet nie żywiono zwierząt.

Choroby  w obozie

Plagami w obozie były choroby, które dziesiątkowały mieszkańców, ponieważ nie mieli oni dostępu do podstawowych leków. Niechlubna historia pokazuje również, że w obozach koncentracyjnych ludzi gazowano i spalano. Kultywowanie pamięci o straszliwych zbrodniach, których tam dokonano jest naszym moralnym obowiązkiem wobec ponad miliona ludzi, którzy tam zginęli. Każdy powinien znać tę tragiczną historię i o niej pamiętać ku przestrodze, aby Ci którzy stracili życie w obozie mogli spoczywać w spokoju i aby już nigdy do utworzenia tego typu miejsca nie doszło.

Wizyta w muzeum Auschwitz

Wizyta w muzeum uświadamia skalę popełnionych tu przerażających okrucieństw. Widząc to na żywo możemy uświadomić sobie, że jeszcze nie tak dawno ludzie byli traktowani gorzej, jak zwierzęta. Wycieczki po Auschwitz są dla wielu osób wstrząsającym przeżyciem, ale na pewno niezwykle ważnym i bardzo istotnym z historycznego punktu widzenia. Warto to miejsce przynajmniej raz w życiu odwiedzić.

Więcej znajdziesz tutaj: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy