Powrót do: Elektronika

Urządzenia do komunikacji i łączności w domu.


Karta sieciowa WLAN to inaczej WiFi, czyli rozwiązanie dzięki któremu komunikacja i łączność mogą być niezwykle nowoczesne i dopasowane do zróżnicowanych potrzeb użytkowników. Zasada działania tej karty opiera się na bezprzewodowym przesyłaniu danych. Karta tego typu odbiera i wysyła sygnały radiowe o ustalonej częstotliwości, przy użyciu wbudowanej anteny. Oczywiście, nie należy mylić kart WLAN z modemami GSM.

Zasięg działania karty

Zasięg działania karty jest uzależniony od rodzaju anteny, jaka jest do dyspozycji, a także od technologii i uwarunkowań terenu. Zazwyczaj zasięg ograniczony jest do kilkudziesięciu metrów. Dostępne są przede wszystkim dwa rodzaje kart sieciowych WLAN, modele zewnętrzne i wewnętrzne. Wewnętrzne karty znajdują się w wolnym slocie komputerów, czyli na płycie głównej.

Karty zewnętrzne podłączane są to portów USB, a ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga wiedzy fachowej. Wystarczy takie urządzenie umieścić w wolnym slocie USB, zainstalować sterowniki i już możemy się cieszyć z działającej karty. Większość kart WLAN działa w zakresie 2,4 GHz. Niektóre potrafią jednak obsługiwać także pasma 5 GHz. Dobrze dobrana karta sieciowa zapewni bezproblemowy dostęp do internetu, na którym większości z nas zależy.

Co warto wiedzieć o kablach sieciowych?

Niepozorny kabel, dzięki któremu można podłączyć sieć do komputera ma bardzo duże znaczenie, dlatego należy dokonać w tym zakresie mądrego wyboru, a komunikacja i łączność z internetem będą odbywały się na najwyższym poziomie. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, jeżeli chodzi o kabel internetowy, należy poznać dokładnie wszystkie informacje na jego temat. Przede wszystkim należy wiedzieć, że do wyboru jest kilka wariantów kabli internetowych.

Można wyróżnić kable nieekranowane, ekranowane i foliowane. Ta ostatnia wersja posiada ekran foliowany z uziemieniem. Skrętki ekranowane folią i ekranowane w oplocie są polecane do zastosowań w szybkich sieciach. Dzięki temu można będzie uniknąć zakłóceń elektromagnetycznych. Jak widać kabli sieciowych do komputerów jest naprawdę bardzo duży, dlatego wybór nie będzie prosty i trzeba przygotować się na długie poszukiwania.

Jednak, dzięki temu, że dokonamy w tym zakresie mądrego wyboru, będziemy zadowoleni z tego, że internet na komputerze będzie działał bez żadnych zakłóceń. Na pewno każdy z takiego faktu będzie odpowiednio zadowolony i usatysfakcjonowany. Można będzie cieszyć się, że kabel sieciowy zapewni nam dostęp do internetu, o jakim marzyliśmy.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy