Powrót do: Inne

Płyny i preparaty do paznokci przydatne w domu.


Do wykonania profesjonalnego manicure (w tym manicure hybrydowego) nie wystarczą same lakiery i akcesoria. Niezbędnym elementem wyposażenia każdego początkującego fana zdobień są płyny i preparaty do manicure i pedicure. Które z nich najbardziej przydadzą się najbardziej podczas wykonywania zdobień na paznokciach?

Cleaner – profesjonalny odtłuszczacz

Niezbędny przy manicure hybrydowym, świetnie sprawdza się również podczas wykonywania manicure i pedicure tradycyjną metodą. Płytka paznokcia jest naturalnie tłusta, podobnie zresztą jak skóra. Wystarczy jednak przemyć ją cleanerem przed nałożeniem bazowej warstwy lakieru, aby znacząco przedłużyć trwałość lakieru. Zapobiegnie to odpryskiwaniu i pomoże zachować wzór na paznokciu w idealnym stanie przez dłuższy czas.

Zmywacz do paznokci lub aceton

Każdy chyba przyzna, że zmywacz do paznokci to zdecydowanie niezbędny preparat do manicure i pedicure. Choć nie przedłuża on trwałości lakieru, pomoże on w jego wygodnym zmyciu bez mechanicznego uszkodzenia płytki paznokcia. Tradycyjny zmywacz do paznokci, który znajdziemy w każdej drogerii, można zastąpić zwykłym acetonem. Jest on dużo skuteczniejszy i jednocześnie stanowi dobre rozwiązanie dla alergików, u których barwniki i substancje zapachowe w drogeryjnych zmywaczach mogą wywoływać reakcję alergiczną.

Odżywka do paznokci

Aby poprawić stan zniszczonych paznokci warto sięgnąć po specjalną odżywkę. Jeśli będziemy dwa razy dziennie wmasowywać ją w skórki, stan naszych paznokci bardzo szybko powinien się poprawić. Najlepsze odżywki zawierają w składzie witaminę E, która jest znana ze swoich właściwości regenerujących. Innym popularnym składnikiem jest olej jojoba, który natłuszcza i uelastycznia paznokcie, czyniąc je odpornymi na uszkodzenia.

Inne płyny oraz preparaty do manicure i pedicure znajdziesz w sklepie kosmetycznym Trena.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy