Powrót do: Wyposażenie

Jakie wanny w domu z bali.


Domy z bali stają się coraz popularniejsze w naszym kraju. Jednym z ciekawszych rozwiązań są domy z bali izolowane. Cechują się tym, że nie potrzebują użycia bali pełnych, lecz wystarcza pół bale. Takie domy z bali stawia się na lekkiej konstrukcji szkieletowej i okłada półbalami z zachowaniem węgłów z bali pełnych. O pewnych zasadach trzeba także pamiętać podczas prac wykończeniowych, nawet przy takiej błahostce jak choćby wybór wanny.

Jak są budowane domy z bali?

W naszym kraju najczęściej buduje się domy jednorodzinne, przy budowie których używa się bali o grubości 70 albo 90 mm. Musimy wtedy stosować docieplenia. Jeżeli chcemy zachować elewację domu z bala docieplenia powinny być wykonane po wewnętrznej stronie ściany. Nie należy stawiać docieplenia po wybudowaniu budynku, ponieważ nie umożliwia to zachowanie ciągłości folii.

Jeżeli nie zastosujemy się do tego faktu, to domy bez ciągłości folii znacznie szybciej będą traciły ciepło. Oprócz tego narazi to nasz dom na powstawanie wilgoci, co przyspieszy proces jego starzenia i destrukcji. Należy zatem najpierw postawić lekkie ściany, które będą obłożone po zewnętrznej stronie folią wiatroizolacyjną. Później trzeba wykończyć je konstrukcją z bali. Roboty przeprowadzone w takiej kolejności usprawnią cały proces i zabezpieczą przed negatywnym działaniem efektów zewnętrznych.

Rodzajem bali, który nie wymaga docieplenia wewnętrznego będą elementy naśladujące pełny bal. Będą się składały z dwóch desek, które wewnątrz mają piankę poliuretanową. Na naszym rynku spotkamy również bale z otworem przewierconym na całej długości. Takie otwory zapewniają dużo lepszą izolację naszego bala.

Prace wykończeniowe

Wykańczając takie domy warto pamiętać, że nie wszystkie materiały będą do naszego projektu odpowiednie.  Najlepiej poradzić się w tym temacie specjalistów, których na szczęście w większych miastach jak na przykład Legnica nie brakuje. Trzeba mieć to na uwadze prowadząc na przykład prace w łazience. Należy też dobrać odpowiednie akcesoria łazienkowe i armaturę.

Na przykład wanny powinny nie tylko pasować do drewnianego wnętrza, ale też być w pełni funkcjonalne. Podobnie rzecz się ma z innymi sprzętami, na przykład do kuchni. Na szczęście w dzisiejszych czasach temat ten jest coraz bardziej popularny, nie będzie więc problemu z wyborem umywalki, miski, czy wanny. Jeśli nie uda nam się nabyć potrzebnych przedmiotów stacjonarnie, to z pewnością znajdziemy je w sklepach internetowych.

W mieście Legnica wanny znajdziesz w salonie:  https://inspiracje.domino.pl/wanny-legnica/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy