Powrót do: Schody

Poręcze schodowe - Warto je sprawdzać


Poręcze schodowe Opole

Poręcze schodowe, to element, który jest montowany praktyczne na każdych schodach domowych. Najczęściej i schody i poręcze są drewniane. Ładne, a przede wszystkim poprawiające bezpieczeństwo użytkowania Montowane są - podobnie jak schody - na lata i tak przewidywana jest ich trwałość. Warto jednak pamiętać, że wszystko ma swoją trwałość, może ulegać awariom, dlatego trzeba po prostu sprawdzać regularnie czy wszystko ze schodami i poręczami schodowymi jest w porządku.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Usterki schodów łatwo zauważyć lub wyczuć, podczas ich codziennego użytkowania. Poluzowany schodek, pęknięcia - szybko można zyskać przekonanie, że schody wymagają naprawy. Inna sytuacja jest z poręczami. Poręcze schodowe Opole, czy inne poręcze, niby są użytkowane, najczęściej jednak nikt ich nie dotyka, a jeśli już to delikatnie. Pomimo tego, mogą się obluzować, popękać. Zardzewieć mogą śruby, którymi są zamontowane. Jeśli nie będziemy sprawdzać ich stanu, usterka może objawić się w najmniej ocze3kiwanym momencie - choćby przy przypadkowym potknięciu i chęci przytrzymania się poręczy.

Jak sprawdzać poręcze schodowe?

Sprawdzanie poręczy jest proste. Od czasu do czasu wystarczy nieco poszarpać elementy poręczy i przekonać się, czy nie ma luzów. Jeśli tak jest, wystarczy dokonać odpowiedniej naprawy i doprowadzić z powrotem do tego, by poręcz była mocna i bezpieczna.

Czy zawsze naprawiać należy samodzielnie?

Ewentualne usterki, najczęściej można naprawić we własnym zakresie, nie jest to jednak generalna zasada. W przypadku poważniejszych problemów, o wiele lepiej zawołać fachowca, który dokona naprawy profesjonalnie. Owszem, to będzie wiązało się z kosztami, na bezpieczeństwie jednak nie należy oszczędzać. Naprawione schody i poręcze, będą służyć nam kolejne lata.

Dobre poręcze schodowe w Opolu znajdziesz tutaj: http://mstal24.pl/porecze-schodowe-opole/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy