Powrót do: Projektowanie wnętrz

Jakie kabiny prysznicowe wybrać


Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej, która spełni wymagania wszystkich domowników i będzie dopasowana do naszej łazienki powinien być dobrze przemyślany. Na taki zakup przeważnie decydujemy się wprowadzając do nowego mieszkania, robiąc gruntowny remont lub po jakieś poważnej awarii. A więc, nie za często. Jak dobrać odpowiednią kabinę prysznicową? Czym się sugerować?

Wielkość łazienki i umiejscowienie kabiny

Jednym z podstawowych czynników decydujących o wyborze kabiny natryskowej jest niewątpliwe wielkość łazienki oraz miejsce, w którym chcemy ją umieścić. To przede wszystkim ono determinuje, jaki rodzaj kabiny powinniśmy wybrać. W ofercie sklepu znajdziemy różne kabiny prysznicowe dostosowane do potrzeb wielu klientów: kabiny kwadratowe, kabiny prostokątne czy kabiny półokrągłe.

W mniejszych wnętrzach doskonale sprawdzą się kabiny półokrągłe, które zajmują niewiele miejsca i dają możliwość ciekawej aranżacji małej łazienki. W bardziej przestronnych pomieszczeniach możemy zdecydować się na kabiny prostokątne lub kwadratowe.

Komfort użytkowania

Decydując się na zakup odpowiedniej kabiny prysznicowej należy wziąć pod uwagę również komfort użytkowania. Szerokość kabiny, jej rodzaj, odpowiednie wejście powinny dawać nam i domownikom swobodę ruchu podczas kąpieli. Jeśli zależy nam na prywatności warto rozważyć także wybór produktów, w których zastosowano odpowiednie szkło.

Wygląd kabiny prysznicowej

Niezależnie od tego jakiego kształtu i rozmiaru kabiny natryskowe będą dla nas odpowiednie istotnym elementem jest też ich wygląd. Wygląd kabiny prysznicowej powinien pasować do wystroju i stylistyki naszej łazienki. Powinien też odpowiadać naszym indywidualnym preferencją. Nie sugerujmy się tu modą czy podpowiedziami znajomych.

Warto zwrócić uwagę na każdy detal, wykończenia, rączki, zawieszki. To te elementy wyróżniają kabiny, decydują o jej funkcjonalności. Nie zapomnijmy też o materiale. Kabina prysznicowa powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które pozwolą nam na wygodne i trwałe użytkowanie. 

Zobacz dostępne kabiny prysznicowe w salonie łazienek Domino: http://www.domino-online.eu/lazienka/kabiny-natryskowe.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy