Powrót do: Kominki

Kiedy sprawdzą się biokominki


Urządzając mieszkanie lub dom wiele osób rozważa kominek jako miły dodatek, którego ogień sprawi, że wnętrze stanie się o wiele bardziej przytulne. Nie można też zapominać o tym, jak przyjemne jest spędzanie wieczorów z książką, gdy w tle migocze ogień. Jednak jaki kominek wybrać? Coraz więcej osób decyduje się na biokominki, które są alternatywą dla znanych przez wszystkich prostych kominków.

Kominki.Ratur.com.pl_biokominek

Na czym polega fenomen biokominków?

Dla wielu osób ich największą zaletą jest ich funkcja dekoracyjna - są one idealnym dopełnieniem dla nowoczesnych wnętrz, ale często sprawdzają się pomieszczeniach w stylu retro. Jest to też opcja dla osób, które mieszkają w blokach i nie mogą sobie pozwolić na standardowy kominek, który wymaga ciągu kominowego.

Kominki ekologiczne są też bardzo mobilne - jeśli są małych rozmiarów, to można je dowolnie ustawiać w zależności od tego, gdzie pasują najlepiej. Dzięki temu przykładowo można je postawić na tarasie lub przenieść do innego pokoju lub schować, gdy skończy się okres zimowy.

Należy też wiedzieć, że biokominki zostały stworzone, by dopasować się do każdego wnętrza, stąd też są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, dzięki czemu każdy znajdzie kominek dla siebie.
Dodatkowo działanie biokominka jest bardzo proste - działają one na biopaliwo na bazie alkoholu etylowego, po którym nie zostaje popiół i nie wytwarza ono również dymu, dzięki czemu nie jest szkodliwe dla środowiska. Wiele osób ceni sobie jego przyjazny stosunek do środowiska.

Kominki bio - wady

Jednak jak wszystko, tak i ekologiczne kominki mają swoje wady. Najbardziej dostrzegalną wadą użytkowników tego nowoczesnego rozwiązania są ceny biopaliwa, z których wynika, że koszt jednej godziny palenia w takim kominku utrzymuje się w granicach 10 złotych.

Dodatkowo mimo, że biopaliwo nie wytwarza dymu, konieczne jest regularne czyszczenie kominka, a on sam nie może być jedynym źródłem ogrzewania domu, wymagane jest zainstalowanie ogrzewania centralnego. Mimo wszystko biokominki są idealnym rozwiązaniem do mieszkań oraz dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na zwykły kominek.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy