Powrót do: Projektowanie wnętrz

Dlaczego warto pić herbaty orzeźwiające


Lato to taka pora, która raczej nie sprzyja piciu gorących napojów. Nie można powiedzieć, że w całości rezygnujemy z picia mocnej kawy, czy też ciepłej herbaty do śniadania. Nie jest to jednak okres, kiedy zimnym popołudniem do rozgrzania wypijamy ciepłą herbatkę z nutą imbiru.

W lecie, kiedy na dworze jest duże słońce, wybieramy raczej napoje orzeźwiające - zimne. Chyba każdy z Was zna lub nawet miał osobiście do czynienia z mrożonymi herbatami, które w takim okresie dają ogromne pobudzenie.

Orzeźwienie w wersji ice  

Herbaty orzeźwiające najlepiej przyrządzić samemu. W sieci znajdziecie bardzo łatwe sposoby na to, jak takie napoje można przyrządzić osobiście. Lepiej nie wybierać tych ze sklepów, które zamykane są w plastikowych butelkach.

Chociażby ze względów zdrowotnych. Nie ma co się oszukiwać, że takie napoje są zdrowe dla naszego organizmu, ponieważ i one "naładowane" są najróżniejszymi ulepszaczami smaku i tym podobnymi składnikami. Nie myślcie, że są one naturalne, tak jak to w niektórych reklamach mówią. Wystarczy tylko, że dokładnie przeczytacie skład na butelce, a prawda wyjdzie na jaw.

Czasem, jeżeli wiecie, że na dłuższy czas wychodzicie z domu, to warto taki napój odpowiednio wcześniej sobie przygotować i zabrać go ze sobą w kubku termicznym. Do tego dorzucacie kostki lodu i macie pod ręką zawsze najlepsze, najbardziej zdrowe herbaty orzeźwiające.

Smak mrożonych herbat  

Warto również zwrócić uwagę na to, jaki ma mieć smak herbata orzeźwiająca. Dlaczego? Chodzi o to, aby nie była ona zbyt przesłodzona. Im bardziej słodka, tym więcej będzie nam się chciało pić. Efekt będzie taki, że nasza herbata się skończy, a my z braku laku będziemy szli do sklepu po coś z lodówki, ze wspomnianej plastikowej butelki.

A przecież nie o to w tym chodzi. Jeżeli chodzi o własnoręcznie sporządzone herbaty orzeźwiające, to stawiajcie na takie smaki, jak cytryna, grejpfrut, zielona herbata, czy nawet aloes. Takie smaki, jak malina, truskawka, borówka, owoce leśne raczej starajcie się w tym momencie unikać.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy