Powrót do: Wyposażenie

Czy warto postawić na gry dla par


Jesteście miłośnikami gier planszowych? Zastanawiacie się w jakie gry dla par w domu można by zagrać? Trafiliście na dobrą stronę! Szukacie możliwości na randkę w domu? Planszówki to bardzo fajna opcja! Jeśli wraz z partnerem lub współmałżonkiem myślicie, jaka gra planszowa dla par byłaby odpowiednia dla was, chcemy przedstawić Wam kilka propozycji i pomysłów.

Jakie gry dla par proponujemy?

Dubble to gra planszowa w której bardzo ważna jest spostrzegawczość. Jest ona bardzo prosta i dlatego bardzo wciągająca. Ilustrowane okrągłe karty zawierają na sobie różne obrazki. Najważniejsze by szukać podobieństw. Szybkość gry bardzo utrudnia zadanie! Innego rodzaju grą może być Jenga. Są to klasyczne klocki do układania. Zadaniem jest ułożenie jak najwyższej wieży z klocków w taki sposób, by nie zniszczyć konstrukcji. Kto przekrywa? Oczywiście ten, z którego winy zburzy się konstrukcja.

Scrable to świetna gra planszowa dla par na dobry początek. Myślę, że nikomu nie trzeba tłumaczyć zasad tej gry. Na pewno nie może jej zabraknąć na waszej półce! Innym przykładem może być Twister. Co prawda ta gra będzie od pary wymagała troszkę ruchu, ale zawsze jest przy niej śmiechu co nie miara. Zupełnie z innej beczki: Mr Jack, jako gra fabularna. Akcja toczy się w 1888 roku w Londynie a po jego ulicach grasuje Kuba Rozpruwacz. Grający są agentami, którzy muszą go złapać. Propozycją gry gry dla par w domu jest Abalone. Wymaga ona dużo sprytu i użycia logiki. Gra zawiera planszę i 28 pięknie wykonanych kul – po 14 dla każdego gracza. Gra polega na tym, by jak najszybciej usunąć poza pole 6 kul przeciwnika. Partia może trwać od półgodziny nawet do kilku godzin!

Dla fanów strachu proponujemy Czarne Historie. Może to być istny wieczór z horrorem. Jedna osoba snuje historię, a druga ma za zadanie odgadnąć, co tak naprawdę się stało. Gra zajmuje bardzo mało miejsca, więc jest niesamowicie praktyczna, także w zabieraniu ją w różne miejsca. Ostatnią z propozycji gry planszowej dla par jest gra Wsiąść do pociągu. Jest to przykład gry strategicznej, która przeniesie grających do Europy z początku XX wieku.

Jeśli interesują Was jednak gry miłosne, proponujemy poznać planszówkę "Pudełko dla Par
KOMENTARZE:

Brak komentarzy