Powrót do: Inne

Popularne akcesoria do instrumentów dętych


Zakup instrumentu dętego to nie koniec wydatków jakie musimy ponieść. Aby prawidłowo utrzymać i konserwować nasz instrument musimy bowiem nabyć także odpowiednie akcesoria do instrumentów dętych. Wybór tychże jest bardzo szeroki.

Akcesoria do instrumentów dętych w sklepie muzycznym

Sprzedający instrumenty dęte sklep ma bowiem w swojej ofercie zazwyczaj różnorodne smary i oliwki, wyciory (zwane potocznie szmatkami), ścierki do klap czy futerały oraz statywy. Jako akcesoria do instrumentów dętych zaliczane są również niezbędne do grania na nim elementy takie jak: ligaturki, stroiki czy tłumiki. Oferujący klientom instrumenty dęte sklep zazwyczaj dokłada do nabywanego instrumentu podstawowe akcesoria i dodatki (czyli futerał, wycior oraz ustnik z ligaturką). Czasami jednak zdarza się, że muzycy, z różnych powodów, preferują akcesoria innych firm.

Warto zainwestować w jakość i markę

Również wycior jest dodatkiem często załączonym do kompletu wraz z zakupionym instrumentem. Trzeba jednak przyznać, że tego typu akcesoria do instrumentów dętych, nie są najwyższej jakości. Dlatego też mający w swojej ofercie instrumenty dęte sklep często ma też wyciory znacznie wyższej z klasy, np. polecane ze względu na świetne właściwości suszące, wyciory z irchy. Warto także zainwestować w wykonaną z irchy szmatkę do klap. Klapy mają częsty kontakt z dłonią, na skutek osadzania się na nich potu stają się więc dość szybko lepkie i klejące.

Prawidłowe przechowywanie...

Kolejnym ważnym produktem jeśli chodzi o akcesoria do instrumentów dętych jest statyw. Instrumentu takiego nie można bowiem odkładać byle jak i byle gdzie ponieważ można go łatwo uszkodzić. Szczególnie młodzi muzycy często mają z tym problem. Nawet jednak osobie grającej od lat i dbającej o swój instrument może się przydarzyć nieprzyjemna sytuacji jeśli nie będzie korzystać ze statywu.

Transport

Sprzedający instrumenty dęte sklep to również miejsce, gdzie można zaopatrzyć się w wysokiej jakości futerał na instrument. Kiedyś futerały były duże, nieporęczne i często ciężkie. Obecnie dzięki ciągle rozwijającej się technologi i zastosowaniu coraz nowszych i wydajniejszych materiałów są bardzo wygodne a jednocześnie skutecznie zabezpieczają instrument.  

Zobacz instrumenty dęte oraz akcesoria dostępne w sklepie: https://music-shop.pl/pol_m_Instrumenty-muzyczne_Instrumenty-dete-341.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy