Powrót do: Płytki, podłogi

Trawertyn płytki cena luksusu


Kolor trawertynu zależy od zawartych w nim tlenków, a jego naturalna barwa waha się od mlecznobiałej do orzechowej poprzez różne odcienie, od żółtego do ciemnobrązowego. Często w jego strukturze znajdują się kopalne ślady zwierząt i roślin.

Trawertyn jest wytrzymałym i podatnym na obróbkę kamieniem, który może być używany do pokrywania powierzchni podłogowych, nadaje się na okładziny wewnętrzne i zewnętrzne, a także w niektórych przypadkach, służy do wykonywania rzeźb.

Wykorzystanie trawertynu w architekturze ma długą tradycję, ale w drugiej połowie dwudziestego wieku pojawiła się tendencja do specjalizacji stosowania tego materiału, czyniąc z niego komplementarny element w postaci trawertyn płytek stosowanych do pokrywania ścian i poziomych powierzchni podłogowych.

Płytki z trawertynu

Dzięki faktowi, że ten kamień w postaci trawertyn płytek stanowi wyjątkowo wytrzymały materiał, który nadaje się do użytku przez długie lata nawet w wilgotnych i niesprzyjających warunkach, często jest stosowany do aranżacji kuchni i łazienek.

Trawertyn płytki charakteryzują się zróżnicowaną kolorystyką, przeważnie o ciepłym odcieniu i wieloraką teksturą, dzięki czemu z dużym powodzeniem można je stosować do wystroju niewielkich powierzchni, gdzie są w stanie stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę pomieszczenia.

Równie popularne jest stosowanie płytek z trawertynu na rozległych powierzchniach we wnętrzach budynków, gdzie stanowią interesującą dekorację w postaci okładzin ściennych i podłogowych. Ponadczasowa fascynacja trawertynem łączy się z wnętrzami inspirowanymi zarówno klasyką, jak i nowoczesnością, tworząc oryginalne przestrzenie w połączeniu z innymi materiałami, takimi jak na przykład elementy drewnopodobne,     

Dodatkowym atutem jest fakt, że produkt trawertyn płytki wyróżnia się dużą odpornością na ścieranie, zarysowania i naprężenia oraz jest odporny na plamy i działanie środków chemicznych. Do tego dochodzi ewentualna oszczędność w sensie ekonomicznym, która może dotyczyć zarówno ceny materiałów, jak i kosztów instalacji.

Trawertyn cena.

W zakresie trawertyn cena możemy znaleźć różny przedział cenowy, który jest uzależniony od rodzaju materiału i zastosowanej obróbki. Na rynku dostępny jest trawertyn, który został poddany różnej obróbce, może być szczotkowany, gdzie jest zachowana jego porowata powierzchnia, trawertyn polerowany o lśniącej powierzchni, dłutowany, łupany, ale też można spotkać trawertyn szpachlowany i szlifowany, który charakteryzuje się wypełnionymi porami i satynową powierzchnią.

 Producenci posiadają również w swojej ofercie trawertyn płytki w różnych wymiarach, gdzie trawertyn cena zależy od rozmiaru oferowanych płytek.

Zobacz trawertyn płytki i poznaj cenę na: https://salonmarbella.pl/trawertyn-romano-classico-xl-matowe/

KOMENTARZE:

Brak komentarzy