Powrót do: Wyposażenie

Akcesoria barmańskie przydatne w domu


Kiedyś akcesoriami barmańskimi były sprzęty takie jak zapalniczki, bo kiedyś paliło się w obecności barmana i innych ludzi aktualnie przesiadujących w barze, ale obecnie barman ma coś takiego jak pojemnik z lodem przypominający niezbyt duże wiadro ze stali nierdzewnej.

Wiaderko na lód i shaker - podstawowy sprzęt barmana

Ciekawym gadżetem dla barmana jest też shaker do mieszania drinków, a niektórzy barmani potrafią nalewać te drinki i wykonywać przy okazji te barmańskie sztuczki. Mowa tu dokładnie o żonglerce butelkami z dość drogim alkoholem.

Tego typu sztuczek wielu uczy się na własną rękę, ale niektórzy mają instruktorów w osobie kogoś o wiele bardziej doświadczonego, czyli kogoś kto wykonuje te barmańskie sztuczki i na dokładkę prowadzi bloga o wykonywaniu tych sztuczek. Powiązane jest to też z publikacją materiału filmowego i to w lepszej jakości, po to by zainteresowani dobrze widzieli te sztuczki.

artykuły barmańskie

Praktyczne zestawy do wina

Do akcesoriów barmańskich można też zaliczyć te zestawy do wina, czyli ciekawie wyglądające korkociągi wykonane z chromowanej stali. Takie gadżety dla barmana rzecz jasna nie mogą wyglądać typowo, czyli do pewnego stopnia mogą być też wizytówką danego znanego baru.

Jednym słowem te otwieracze do butelek nie mogą wyglądać tak jak kupione na tanim bazarze, bo to nie tylko przedmioty użytkowe, ale też i pewnego rodzaju wyróżnienie. Z tej przyczyny mogą, a nawet powinny wyglądać na zaskakująco trwałe.

Mogą mieć nawet ten industrialny charakter, czyli mogą współgrać z wyglądem lady i mebli w barze. Podobnie może być z gadżetem takim jak Shaker, bo w świecie barów liczy się to, by całość tworzyła klimat danego baru, bo obecnie bar to coś więcej, czyli to nie miejsce dla kogoś kto pije piwo za piwem.

Inna akcesoria barmańskie

Ciekawymi akcesoriami dla barmanów są też tacki i podstawki. Te dwie dekady temu takie drobiazgi barmani dostawali wraz z alkoholem takim jak piwo, ale obecnie tacki i podstawki stworzone z myślą o konkretnym barze to wyjątkowo smaczne wyróżnienie.

Mowa tu o tym, że tacki i podstawki z logiem jakiegoś producenta piwa może mieć dosłownie każdy, ale te własne podstawki z nadrukiem przypominającym szyld własnego baru to już nieco inna liga, czyli jest to już bar dla klienta z klasą.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy