Powrót do: Transport

Jak nalicza się cło na towary z Chin


Rynek azjatycki otworzył przed wieloma przedsiębiorcami ogrom możliwości. Swobodnie otwarte granice i możliwość nawiązania współpracy z wieloma kontrahentami zagranicznymi sprawiła, że wiele firm zyskało możliwość dokonywania wielu inwestycji, które mogą mieć wpływ na kształt i wygląd ich firm. Czy warto inwestować w rynek azjatycki? Z czym trzeba się liczyć, jeżeli będzie sprowadzało się produkty z Chin?

Cło na towary z Chin, czyli jak nalicza się dodatkowe opłaty?

Wiele podmiotów gospodarczych musi liczyć się z tym, że na poszczególne produkty będzie miało narzucone cło. Ile wynosi cło na towary z Chin? To pytanie, które zadaje sobie dzisiaj wielu przedsiębiorców, którzy zastanawiają się czy inwestycje w te produkty są opłacalne. Po pierwsze należy wiedzieć, że dodatkowa opłata nie zostanie naliczona przy odprawie celnej, jeżeli wartość (liczona w złotówkach) nie przekracza równowartości 22 Euro.

Dlatego też tak wielu klientów chętnie inwestuje w mniej wartościowe produkty, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę, że wtedy cło na towar z Chin nie zostanie doliczone. Jeżeli ktoś ma produkty i usługi których wartość równa się 22 euro i nie przekracza ona 150 euro, to można być pewnym, że opłata celna zostanie wtedy doliczona. Dodatkowo zostanie do nich doliczony podatek VAT. Paczki, których wartość sięga od 150 euro wzwyż będą miały naliczone opłaty celne.

Zwolnienie z opłat

Czy można liczyć na zwolnienie z opłat? Nie. Ale warto wiedzieć, że niektóre produkty z góry nie będą miały doliczonego cła. Zaliczają się do nich laptopy i komputery. Jak do tej pory cło na towary z Chin w stawce 0% dotyczy także telefonów, dronów i smartwache. Ale przy takich produktach należy liczyć się z doliczeniem podatku VAT, który w tym wypadku wynosi 23%.

Na platformie Krajowej Administracji Skarbowej można znaleźć specjalny kalkulator, który pomaga określić ile dokładnie wynosi cło na towary, jakie sprowadzane są z Chin. Dzięki niemu wiele podmiotów są w stanie dokładnie określić koszta jakie będą musieli ponieść w związku z działaniami, jakie będą prowadzili na rynku azjatyckim. Zawsze trzeba pamiętać o czymś takim jak cło.

Więcej informacji: https://izntrade.com/clo-na-towary-z-chin/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy