Powrót do: Inne

Akcesoria barmańskie - Najlepsze gadżety dla barmana


Zalety dobrego Barmana

Barman, to nie tylko specjalista w dziedzinie przyrządzania wszelkiego rodzaju drinków i koktajli, ale również wizytówka konkretnego lokalu. Musi być to osoba o doskonałych zdolnościach manualnych, ogromnej znajomości alkoholów i innych produktów niezbędnych w jego pracy. Przede wszystkim jednak, powinien lubić kontakt z ludźmi. Aby móc w pełni funkcjonować dobry barman powinien posiadać niezbędne akcesoria barmańskie.

Sprzęt każdego Barmana

Podstawowym narzędziem pracy mistrza drinków jest shaker. Wykonany ze stali nierdzewnej, powinien być wyposażony w sitko, zapobiegające wpadaniu do szklanki fragmentów owoców bądź lodu.

Kolejny ważnym elementem jest miarka barmańska za pomocą której można odmierzać odpowiednie ilości alkoholi oraz soków czy syropów. Aby otworzyć butelkę np. z winem, przewidujący barman powinien wyposażyć się w elektryczny korkociąg, przyspieszający usuwanie korka. Następny ważnym elementem jest pojemnik na lód o podwójnych ściankach wraz ze szczypcami. 

Dodatkowo w dobrze wyposażonym barze powinno znaleźć wiaderko do chłodzenia szampana oraz spieniacz mleka używany w przypadków koktajlów mlecznych.

Zestawy gadżetów dla barmana

Niekoniecznie aby zostać dobrym twórcą drinków, trzeba kupować każdy sprzęt z osobna. Idealnym rozwiązaniem będą komplety zawierające wszelkie niezbędne gadżety dla barmana. Dostosowane są dla osób zaczynających dopiero swoją przygodę z przygotowywaniem koktajli alkoholowych, jak i tych już mocno zaawansowanych. 

Serwowanie drinków

Przygotowując drinka, należy zwrócić uwagę na jego końcowy wygląd. Nie powinien być za bardzo rozwarstwiony ani wodnisty. Warto jest trzymać się sprawdzonego przepisu, przynajmniej na początku swojej przygody z barmaństwem. Wraz z doświadczeniem, przyjdzie umiejętność dobierania składników według własnego gustu oraz uznania. Ostatnim etapem jest podanie koktajlu.

Powinien być podany na eleganckiej tacy barmańskiej i wlany do właściwej szklanki, których są róże typy np. old fashion dla drinków oparty na szkockiej whisky czy też wysoki kieliszek koktajlowy na wąskiej nóżce przeznaczony do serwowania martini z lodem.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy