Powrót do: Płytki, podłogi

Czy warto postawić na podłogi winylowe


Podczas wykańczania domu, mieszkania czy budynku firmowego zależy nam na trwałości zastosowanych rozwiązań. Ponoszenie dodatkowych kosztów związanych z naprawami raczej nie należy do przyjemnych. Jeśli ty również jesteś w tej grupie, to idealnym rozwiązaniem dla ciebie będą podłogi winylowe.

Czym są podłogi winylowe?

Można uznać, że podłogi winylowe to nowa odmiana linoleum. Przy czym od klasycznego linoleum są one lepsze, ze względu na wyższą jakość oraz mają inną formę - zazwyczaj paneli lub płytek - a nie rolki.

Podłogi te dostępne są w formie paneli winylowych lub płytek winylowych. Oferowana przez producentów gama kolorów i wzorów jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Przykładowe dekory jakie mogą być nałożone na podłogi winylowe to marmur, ceramika, kamień, a ostatnio również modele 3D. Również kształt i rozmiary poszczególnych płytek mogą być bardzo zróżnicowane.

Jakie są zalety podłogi winylowej?

Jedną z największych zalet jaką cechują się podłogi winylowe jest ich odporność na wilgoć. Ponieważ nie chłoną one wody doskonale nadają się do kuchni i łazienek. Panele winylowe są również bardzo łatwe do utrzymania w czystości, wynika to z faktu że winyl jest odporny na zabrudzenia i przebarwienia.

Fakt, który docenią rodzice małych dzieci, to własności antypoślizgowe jakimi cechują się podłogi tego rodzaju. Struktura płytek czy paneli winylowych sprawia, że są one ciepłe i komfortowe, w przeciwieństwie do chłodnych płytek ceramicznych.

Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście, wspomniany wcześniej, szeroki wybór wzorów, kształtów i kolorów. Podłogi winylowe są w pełni dostosowane do kładzenia na instalację ogrzewania podłogowego. Mimo szeregu swoich zalety podłogi wykonane z winylu nie są dużo droższe od klasycznych rozwiązań podłogowych.

Czy są jakieś wady tego rozwiązania?

Niestety podłogi winylowe są produkowane z tworzyw sztucznych, nie będą się więc tak ładnie starzeć jak prawdziwe drewno. Dodatkowo są bardzo cienkie co utrudnia ich kładzenie i sprawia, że wszelkie nierówności są doskonale widoczne. Podłogi winylowe nie mogą być cyklinowane i czasami trudno dopasować je grubością do innych pomieszczeń.

Szukasz paneli winylowych w mieście Wrocław? Zajrzyj na: Podlogiwojciak.pl/podlogi-winylowe-wroclaw/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy