Powrót do: Kominki

Kiedy sprawdzi się kocioł 1000 kW na słomę


Firma technologiczne w swoich zakładach produkują kotły (generatory ciepła) na słomie o mocy cieplnej 130, 250, 340, 460, 600 kW. Istnieje możliwość wykonania na indywidualne zamówienie na przykład takiego produktu jak kocioł 1000 kw na słomę lub o większej mocy. 

Unikalne właściwości ekologiczne i techniczne kotłów na bele słomy uzyskuje się dzięki zastosowaniu w nich nowoczesnej automatyki. Pozwala w łatwy sposób utrzymać optymalny tryb spalania słomy i ustawić wymaganą temperaturę ciepłej wody.

Zalety kotłów na słomę

  • Mogą ogrzewać pomieszczenia produkcyjne, administracyjne czy mieszkalne, podgrzewać wodę oraz wspomagać pracę urządzeń przemysłowych (suszarki, kabiny lakiernicze itp.).
  • Nie wymagają pozwolenia na eksploatację, ponieważ jest to system niskociśnieniowy.
  • Znacząco zredukuj koszty ogrzewania.
  • Szybko się zwracają (okres zwrotu wynosi od 1 do 3 lat).
  • Mają konstrukcję modułową.
  • Proces spalania jest w pełni zautomatyzowany.
  • Wysoka wydajność (3 tony słomy zastępuje 1000 metrów sześciennych gazu).
  • Pracują na zewnątrz, nie jest wymagane miejsce.
  • Obsługiwane przez jednego operatora.

Eksperci pomogą dobrać optymalną moc kotła na słomę oraz najlepszą konfigurację. 

Europejskie kotły na słomę i wykorzystanie biopaliwa

Europejskie doświadczenie w wykorzystaniu kotłów na słomę jest kolosalne. W krajach europejskich wykorzystanie słomy jest bardzo dochodowym biznesem, który rozwiązuje problemy rolnictwa, środowiska, budownictwa i energii.

Dania jest obecnie światowym liderem w wykorzystaniu tych odpadów rolniczych jako źródła energii. Obecnie funkcjonuje ponad 10 tys. kotłów gospodarczych o mocy do 1 MW oraz około 70 dużych kotłów, które spalają słomę w miejskich systemach grzewczych. Austria, Szwecja, Finlandia i Polska również powszechnie stosują słomę. Słoma jest wykorzystywana nie tylko do produkcji ciepła i energii elektrycznej. Korzyść ekonomiczna jest oczywista: koszt tony takiego surowca w tych krajach wynosi około 10 euro, a więc słoma zajmuje ważne miejsce w ich bilansie paliwowo-energetycznym.

Kocioł na słomę (zobacz kocioł 1000 kW) jest jednym z najbardziej efektywnych i niedrogich sposobów ogrzewania domu. Jest on instalowany na zewnątrz i może ogrzewać zarówno budynki mieszkalne, jak i przemysłowe.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy