Powrót do: Wycieczki

Akcesoria żeglarskie przydatne wyposażenie jachtu i łodzi


Dobrze wyposażone jednostki pozwalają na wielotygodniowe rejsy bez zawijania do portu. Aby to miało jednak sens, łódź powinna posiadać niezbędne do tak długich rejsów wyposażenia, aby zadbać o rozrywkę, warto zabrać ze sobą garść akcesoriów przeznaczonych do zabaw wodnych.

Akcesoria dla żeglarzy w sklepie żeglarskim online

Kompletując wyposażenie łodzi, należy zacząć od zapewnienia bezpieczeństwa. Dlatego właśnie należy zabrać ze sobą zestaw kamizelek ratunkowych. Warto również wyposażyć jednostkę pływającą w specjalne maty antypoślizgowe, które zwiększą poziom bezpieczeństwa na pokładzie.

Prócz tego w sklepach producentów jest pełno różnego rodzajów akcesoriów żeglarskich takich jak liny, kotwice, boje, drabinki oraz elektronika. Każdy, kto pragnie wyposażyć swój jacht w specjalistyczny sprzęt, ma do dyspozycji ogromną gammę produktów, przystosowanych do pracy przy kontakcie z wodą.

Artykuły żeglarskie na długie wyprawy

Producenci artykułów jachtowych oferują szeroką gammę różnych akcesoriów dla żeglarzy. Jeżeli chcemy, aby nieco upiększyć łódź, warto jest, rozważyć zakup ozdobnego koła sterniczego. Aby zabić nudę, dobrze jest zainstalować na jachcie, radio lub telewizor. Na rynku dostępne są specjalnie dedykowane sprzęty elektroniczne odporne na wodę. 

Długa podróż łodzią zmusza nas do zabrania wszystkiego, co może się przydać na pokład. Producenci akcesoriów mają w swojej ofercie specjalne zbiorniki, sztućce czy talerze. Zestawy służące do spożywania posiłków przeznaczone do użytkowania na łodzi, są przygotowane do wielokrotnego użytku i są bardziej wytrzymałe. Zabranie na pokład zbiorników przystosowanych do warunków na wodzie, to sposób na bezpieczne przetrzymywanie dużych ilości płynów np. paliwa.

Artykuły rozrywkowe na jacht i łódź

Podróżowanie drogą morską to przede wszystkim wypoczynek. Dlatego dobrze jest wziąć na pokład odpowiednie artykuły zapewniające rozrywkę. Przy wodnych wyprawach popularne są narty wodne. Podpięte do łodzi potrafią dostarczyć masę niepowtarzalnych wrażeń.

Warto również mieć ze sobą różnego rodzaju dmuchane materace. Pozwolą one odpocząć na wodzie, przy względnym zachowaniu bezpieczeństwa. Dla bardziej zaawansowanych żeglarzy, ciekawym pomysłem, jest z pewnością zabieranie ze sobą sprzętu do nurkowania.

Artykuły i akcesoria dla żeglarzy na jacht i łódź znajdziesz w internetowym sklepie żeglarskim KompasYachting.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy