Powrót do: Inne

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu podgrzewacza do butelek?


Niewątpliwie podgrzewacz do butelek to produkt, bez którego wielu rodziców nie wyobraża sobie życia. Z kolei niektóre osoby uważają, że podgrzewacze do butelek to mało przydatne urządzenie.

Jednak podgrzewacze pozwalają szybko zagrzać mleko, co jest szczególnie ważne dla plączącego i głodnego dziecka. Zatem może ona okazać się bardzo potrzebnym gadżetem dla młodej mamy. Nasz sklep oferuje podgrzewacz do butelek o najwyższej jakości.

Przechowywanie i podgrzewanie mleka matki

Nie ulega wątpliwości, że najlepszym pokarmem dla niemowlaka jest mleko z piersi mamy. Naturalnie odciągnięty pokarm należy przechowywać tylko w szczelnych i sterylnych pojemnikach, np. butelki szklane lub butelki plastikowe z zamkniętą pokrywą.

Ponadto odciągnięte mleko mama może przechowywać w lodówce bądź w chłodnym pomieszczeniu. Warto zaznaczyć, że zdrowe niemowlę powinno przyjmować mleko w temperaturze pokojowej, czy w temperaturze ciała.

Aby podgrzać pokarm przeznaczony dla niemowlak, wystarczy włożyć butelkę z mlekiem do dzbanka albo miski z letnią wodą na kilka minut, tak aby temperatura pokarmu wzrosła do temperatury ciała (37°C). Oczywiście można także użyć podgrzewacza do butelek https://www.nanobebe.pl/pojemnik .

Podgrzewacze do butelek – jak wybrać?

podgrzewacz_do_butelekObecnie każdy rodzic podczas wybierania podgrzewacza do butelek powinien przede wszystkim sprawdzić, czy posiada on możliwość regulacji temperatury i w jakim zakresie. Producenci proponują modele, które umożliwiają ustawienie temperatury od 1, aż do 100 stopni Celsjusza, a mleko matki nie może przekraczać 37 stopni.

Tak więc najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie podgrzewacz z termostatem oraz programami, które pozwalają ustawić temperaturę i czas podgrzewania. Kolejnym ważnym aspektem jest rozmiar butelki do podgrzewania. Większość podgrzewaczy jest uniwersalna, a co za tym idzie, dostosowane są do butelek i słoiczków o różnej średnicy.

Oczywiście sklepy proponują urządzenia podgrzewająca jedynie butelki o konkretnej wielkości. Oprócz tego podgrzewacze do butelki są wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak, automatyczny wyłącznik, sterylizacja czy też utrzymywanie temperatury.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy